Nauka języków obcych odgrywa coraz istotniejszą rolę we współczesnym świecie. Język angielski stał się na tyle rozpowszechniony, że jego bardzo dobra znajomość pomaga nam w życiu codziennym. Chcemy oglądać zagraniczne seriale, rozumieć najświeższe informacje ze świata publikowane w zagranicznych serwisach i wiedzieć, co śpiewają znani piosenkarze. Nic więc dziwnego, że rodzicom zależy, aby ich dzieci jak najlepiej opanowały porozumiewanie się za pomocą angielskiego. Jakie są sprawdzone sposoby na naukę tego języka, tak, by była ona równocześnie przyjemnością i nie męczyła?

Nauka poprzez zabawę

Na rynku dostępne są rozmaite gry oraz książki pełne humorystycznych opowiadań w języku obcym, przystosowane do różnych poziomów zaawansowania. Ich wykorzystanie na pewno spodoba się nawet tym, którzy nie pokochali nauki angielskiego na lekcjach w szkole. Od teraz nowe słówka będą wchodzić do głowy nie poprzez monotonne powtarzanie, by nauczyć się na kartkówkę, ale w sposób naturalny i znacznie łatwiejszy.

Tworzenie fiszek

książka do angielskiego – podręcznik został zaprojektowany tak, aby po każdym rozdziale znajdowało się powtórzenie. Zazwyczaj można tam znaleźć listę najważniejszych słów, które pojawiały się w czytankach i zadaniach. Samo przepisanie tych wyrazów to jednak na ogół za mało, by dobrze je przyswoić – z pomocą przychodzą nam jednak fiszki, czyli małe karteczki, gdzie po jednej stronie zapisujemy słowo po polsku, a po drugiej jego angielski odpowiednik. Na fiszkach mogą znaleźć się kolorowe obrazki oraz symbole – tworzenie ich to czysta frajda, a nauka z nimi jest nad wyraz skuteczna.

Regularne powtórki i ćwiczenia

Bez powtarzania istnieje ryzyko szybkiego zapomnienia poszczególnych zwrotów. Ćwiczenie ich, czy to poprzez zawarte w podręczniku zadania, słuchanki z płyty, czy też powtórki słówek w specjalnie przeznaczonych do tego aplikacjach, jest ważnym elementem nauki. Świetne efekty zauważymy, kiedy zachęcimy dziecko do regularnych powtórek – więcej zdziała bowiem nawet kilka minut codziennych ćwiczeń językowych niż siedzenie kilka godzin nad podręcznikiem raz w miesiącu. 

podręcznik do angielskiego